Új felhasználó részére jogosultság igénylése:

A helyi önkormányzatoknak az Önkormányzati Előirányzat-Gazdálkodási Modulhoz (továbbiakban: ÖNEGM rendszer) való hozzáféréshez felhasználónként - és önkormányzatonként - szükséges a jogosultságot igényelni az ÖNEGM jogosultságigénylő kérelem.doc nevű dokumentumon. A dokumentum jelen oldalról letölthető. Az ÖNEGM rendszer használata személyenkénti felhasználói jogosultsághoz kötött, így nem megengedett egy másik felhasználó nevével és jelszavával használni a rendszert. Az önkormányzatnak a kérelmet kitöltve, a polgármester által elektronikus aláírással ellátva, elektronikus úton szükséges eljuttatnia a Kincstár területileg illetékes Vármegyei Igazgatóság Államháztartási Iroda részére. A Vármegyei Igazgatóság a jogosultság megadásáról elektronikus úton tájékoztatja az önkormányzatot. Az új felhasználónak a kapott jelszót az első belépést követően meg kell változtatnia a rendszerben (a jelszó ékezetet ne tartalmazzon). Felhívjuk a figyelmet, hogy az ÖNEGM rendszer használatához a Mozilla Firefox böngésző használata javasolt!

Felhasználói jogosultság törlése:

Amennyiben valamely önkormányzati felhasználó már nem használja a rendszert és a jogosultság törlését kezdeményezi az önkormányzat, a jogosultság törlési igényt szintén az ÖNEGM jogosultságigénylő kérelem.doc nevű dokumentumon szükséges benyújtania a fent leírt módon. A Vármegyei Igazgatóság a jogosultság törléséről elektronikus úton tájékoztatja az önkormányzatot.

Új jelszó igénylése:

A rendszerbe történő sikertelen felhasználói bejelentkezés esetén lehetőségük van a felhasználóknak az „elfelejtett jelszó” funkcióval új jelszót kérni saját maguk számára, a bejelentkezési felületen az „Elfelejtett jelszó” gomb megnyomásával. Ehhez fontos, hogy a felhasználó rendszerben regisztrált e-mail címét pontosan adja meg az új jelszó igénylésénél, mert ezen e-mail címre fog rendszerüzenetet kapni a jelszó változtatásával kapcsolatban. A kapott e-mailben szereplő linkre kattintva tud új jelszót beállítani magának a felhasználó az ÖNEGM rendszer bejelentkezési felületén.

Rendszerből történő kitiltás kezelése:

A rendszerbe történő öt sikertelen bejelentkezési kísérlet után a felhasználó nem tud jelszót módosítani, ekkor a rendszer megjelenít számára egy figyelmeztető üzenetet, hogy a sikertelen belépési kísérletek miatt tiltásra került. Ebben az esetben az önkormányzat a Vármegyei Igazgatóság Államháztartási Irodájától kérhet segítséget a tiltás feloldása kapcsán.