Szeptember 21-én és 22-én vezetett sétákon nézhették meg az érdeklődők a felújított Pénztártermet az egykori Postatakarékpénztárban, a Hold utca 4. szám alatt, ahol jelenleg a Magyar Államkincstár  legújabb állampapír-forgalmazási ügyfélszolgálata működik.
Számos érdekességet hallhattak a Lechner Ödön tervezte szecessziós csarnokba érkező látogatók. A 19. század végén a Nyugat-Európában már működő a posta-takarékpénztár rendszert, az öngondoskodást egyre jobban szorgalmazták itthon is. Baross Gábor, az akkori közlekedés- és közmunkaügyi államtitkár kezdeményezését végül elfogadták, és az országban több száz helyen működő postahivatalok tűntek a legalkalmasabbnak a takarékbetétek forgalmazására. Így a takarékpénztár az ország különböző pontjain élő emberek megtakarításait a postán gyűjtötte össze. A cél abban az időben is az volt, hogy a lakosság megtakarításait visszaforgassák a gazdaságba, miközben az ügyfelek pénzét kamatoztatják. Az öngondoskodásra való ösztönzés is fontos volt: mindenki tegyen félre a "rosszabb" napokra, amikor egy betegség, egy nagyobb kiadás miatt rászorulhat az addig félretett pénzre 1899-ben pályázatot írtak ki a Magyar Királyi Postatakarékpénztár megtervezésére. Kalandos úton a pályázatot Lechner Ödön és Baumgarten Sándor nyerte, és bár fájlalták, hogy a keskeny utcák között a díszes homlokzat koncepciója nem érvényesül igazán, a szecesszió egyik legszebb épületét adták át mindössze egy év múlva. 
Napjainkban az eredeti állapotának megfelelően felújított Pénztárteremben hétköznapokon várják az ügyfeleket, mindazokat, akik az állampapír-forgalmazás területén az értékpapír-nyilvántartási számla, valamint a Kincstári Start-számla szolgáltatásait  szeretnék igénybe venni. Továbbá az intézményi számlavezetést – a valutaforgalmazás kivételével – teljeskörűen biztosítja itt a Kincstár.
A KÖN hétvégéjén a Nyugdíjbiztosító székházát is bejárhatták az érdeklődők a Fiumei úton. Ezt az épületet Komor Marcell és Jakab Dezső – Lechner- tanítványként – nem meglepő módon szintén szecessziós stílusban tervezte meg. Őket a telek furcsa formája állította kihívás elé, de végül minden kívánságnak eleget tudtak tenni. Az ügyintézés helyiségei mellett fürdő, orvosi szobák, fogászat, sőt még alkalmassági vizsgáló is kiépült. Bár a terveket és az építményt a torony, a főváros első felhőkarcolója tette híressé, ezt azóta már le kellett bontani.